logo
Plínky
 

Řepíková směs dědka kořenáře

Řepíková směs dědka kořenáře - obrázek
Balení:100 ml
Cena:345
ksposlední kusy koupit

Novy
Zevní přípravek Dědka kořenáře, který je určen pro omývání problémové pleti.

Princip: Směs s vysokým regeneračním účinkem zvláště při ekzémech. Také při zánětu nebo atrofii kůže. Složením je poněkud podobný dubovým kapkám, ale má nižší stahující a bakteriostatický účinek a naopak lepší regenerační.

Obvyklé využití: Před omýváním ekzematické či atrofované pokožky je vhodné ředit vodou asi 1:5-1:100.
Nejvyššího regeneračního efektu lze dosáhnout v případě lehkých popálenin od žehličky nebo od sluníčka vtíráním neředěné řepíkové směsi do postižené pokožky a až to po několika minutách (nebo desítkách minut) přestane pálit, pokračujte 5-30 minut měsíčkovám olejem.
Osvědčuje se i při regeneraci sliznic, takže se aplikuje po rozředění vlažnou vodou (asi 1-2 lžičky na 1/4 l) jako klystýr, výplach nosu, úst či pochvy, ale i ke kloktání při zánětech v krku.
Také lze při zastydlé rýmě a bolesti dutin proplachovat vícekrát denně nos, což není sice příjemné, ale zato funkční. Rozdíl proti dubovým kapkám v tomto případě spočívá v menší razanci proti mikrobům a větším regeneračním účinku.
Regeneračního účinku se dá využít i při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku a zánětlivých chorobách slinivky a střev, kdy se pije nalačno a po lehoučkých rohlíkových jídlech po rozředění vodou jako čaj(velmi příjemné chuti), který má tendenci i ředit zácpy.

Složení: řepík, šalvěj, měsíček, třapatka, heřmánek, sléz, lopuch, přeslička, kostival, bříza, zlatobýl.
Cena za balení