logo
Ekopraní
 

Prací gel s mydlicí lékařskou

Prací gel s mydlicí lékařskou - obrázek
Balení:1 litr
Cena:225
ksskladem koupit

ULRICH
Prací gel tekutý s mydlicí lékařskou - jemný výluh mydlice lékařské byl odjakživa používán k praní a čištění a ještě dnes se využívá k čištění perských koberců a antických látek. Přídavek mydlice lékařské zvyšuje účinek pracího gelu, který lze použít pro všechny teploty vody a veškeré druhy textilií.

1 litr vystačí na 33 pracích cyklů, dávkujte úsporně, nepoužívejte předpírku, obvykle stačí 25-30 ml na jeden prací cyklus.

Případný sediment není závadu (jedná se o prášek mydlice lékařské :-)

Výhody pracího gelu Ulrich natürlich s mydlicí lékařskou:

  • z obnovitelných surovin
  • bez konzervačních látek, 
  • bez petrochemických látek
  • odpovídá směrnicím Německého spolku ochrany zvířat  
  • kyselina mléčná zabraňuje usazování vodního kamene
  • mydlice lékařská pochází z evropského sběru
     
  • Složení podle směrnice EU 648/2004:

• < 5% neiontové povrchově aktivní látky
• < 5% aniontové povrchově aktivní látky
• < 5% mýdlo
• výtažek z mydlice lékařské
• voda


 

Certifikát NATURE CARE PRODUCTS (EcoControl).

 

NCP standard stanovuje požadavky certifikovaných prostředků. Jedná se o prostředky, které slouží k čištění, údržbě a ochraně užitkových předmětů, rostlin, potravin a textilií.

NCP standard zahrnuje především prací a čisticí prostředky, textilní péči a péči o kůži. Protože na péči v širším pojetí se nelze dívat bez přihlédnutí k jejím účinkům na životní prostředí, stanovuje NCP standard požadavky ohledně složení a výrobních postupů v souladu s přírodou. Základem jsou normy EU-eko-VO 834/2007 a 889/2008.

Informace o nebezpečnosti:

H 315: dráždí kůži

H 318: způsobuje vážné poškození očí


Signální slovo: Nebezpečí

Cena za balení

Dobrý den, uvažuji o praní prádla s mýdlovými ořechy. Jsou vhodné pro praní prádla pro kojence? I pro bílé prádlo? Uvolňují-li saponin, jak při máchání prádla - vyndavají se z pračky po hlavním cyklu či se nechají i při máchání, když stále pouští saponin? Ačkoliv jde o přírodní prostředek, může způsobit u některých jedinců alergii? Event. prosím poradit jiný šetrný prostředek pro praní kojeneckého prádla a oblečení. Děkuji a přeji hezký den

Ořechy můžete použít i pro praní kojeneckého prádla. Není třeba je před posledním mácháním vytáhnout, záleží na citlivosti jedince. Jako alternativu mohu doporučit ekol. šetrné prostředky Ulrich, které jsou našimi zákazníky opravdu velmi oblíbené. Nově získaly i velmi přísný certifikát IMO.

Dobrý den, v jakém pracím prostředku se mohou prát Batolini pleny? Četla jsem nedávno tohle : Jak pečovat o pleny z polyesteru ?? Nepoužívejte: mýdlo, mýdlový sliz ani jiné prostředky s glycerinem (na bázi mýdla), např. mýdlové oříšky. To podstatně snižuje savost plen - působí až vodoodpudivě. A tak váhám,váhám...a ptám se..

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit ekol. prací prostředky Ulrich, najdete na www.ekoprani.cz.

Dobrý den.Proč máme prádlo, např.ručníky, osušky a pod.po vyprání strašné drsné a tvrdé? Může to být praním, nebo materiálem , prášky ? Díky za odpověď-MK

Bude to obojím. Především klasické prášky zanechávají po každém vyprání zbytky v látce, která časem zdrsní. Je třeba vybírat prací prášky ekologicky šetrné, které nezanechají žádnou chemii.

ncp-logo - obrázek eco-control - obrázek