Ekomuž Alžběta, 25 let

Mé zkušenosti s mýdlovými ořechy koupenými přes www.ekozena.cz:
Když přišly ořechy domů, byla jsem zvědavá, jaké budou. Už na první rozbalení se mi zdálo, že hrozně "smrdí" - takovou octovou vůní. No, hned jsme je s manželem vyzkoušeli na barevné prádlo a ručníky. Oblečení to vypralo dobře, k našemu překvapení se octová vůně ve vypraném oblečení zcela vytratila (- u nás stejně veškeré prádlo pak voní sluníčkem a žehličkou). U ručníků jsem byla malinko zklamaná, když se píše, že s mýdlovými ořechy se už nemusí používat aviváž, čekala jsem, že budou ručníky nadýchané a měkké. Byly spíš hrubé. Ale to mi nebrání, abych je ještě teď používala občas místo aviváže, hlavně u věcí, kde by mi jinak vadila výrazná vůně.
Na konec musím říct, že v ořeších teď nepereme, rozhodli jsme se, že je schováme na dětské oblečení a hlavně látkové pleny. Ale když se zmíním před kamarádkami, že je mám, tak jsou všechny moc zvědavé, jsem ráda, že jim hned můžu nabídnout pár ořechů na vyzkoušení.
Takže to shrnu: mýdlové ořechy splnily má očekávání, a i když v nich v současné době pravidelně neperu, jsem si jistá, že je budu používat velmi ráda, až budu mít miminko.