Ekomuž Jitka, 34 let

Před několika lety jsem si objednala obyčejné bavlněné vložky, rozebíratelné na 3 ks. Bála jsem se, že prosáknou, ale chodím často na záchod a průtok krve vložkou není nikdy tak rychlý jako průmyslovými výrobky, kdy nejprve dojde k průniku až na igelit a poté do stran. Dotyk biofroté je zvláště první dny velice příjemný, kdy z velké části eliminuje i určité brnění a zduření. Nezaznamenala jsem žádný zápach, kterému se nikdy nelze vyhnout u kupovaných výrobků. Bavlněné vložky jsou prostě stále větrané. Je to příjemné nošení. Připadá mi výhodná i rozebíratelnost, ne vždy je potřebná plná tloušťka vložky, někdy vkládám pouze jednu vnitřní část, jindy žádnou. Drobný problém nastává s vložkou po použití, zvláště v pidi koupelně v paneláku. Přeprat v ruce a čekat na naplnění pračky. S růstem počtu dětí v domácnosti se ale pere častěji. Jen, ať to nevidí manžel! Neříkám, že to je příjemné, ale jeho vnitřní reakce je asi silné zděšení.
Jedinou nevýhodou mých zkušeností je, že jsem vložky používala výhradně doma, protože jsem už delší čas na mateřské. Nevím, jak to budu zvládat v pracovním procesu.
Po porodu jsem je ani nevytáhla,z důvodu právě praní. Nebyla jsem dost silná zvládnout vždy tu vložku přeprat, aby manžel nic moc nezpozoroval, když byl doma a pomáhal vařit a s miminkem.
Později koupenou 1 vložku jednodílnou jsem nestihla vyzkoušet. Koupila jsem ji těsně po otěhotnění a po porodu jsem si netroufla a teď mám zatím klid.
Uvažuji o koupi pohárku, ale předpokládám tak minimálně půl roku času, než-li to bude potřeba a závisí také na tocích financí naší rodinou.
Tak to by bylo asi vše, jen dodávám názor mojí maminky, která s obdivem nad "technickým pokrokem" pozorovala lepící pásky atd. u vložek, které jsem používala, protože díky operaci je delší čas osvobozená. Kdy vzpomínala, jak ona sháněla obyčejné vložky, nebyly-li, různé hadříky. Brala to jako krok zpět, už zas to prát!