Velikost men. pohárku

Velikost  Mooncup B nebo Divacup 1 je určen pro ženy do 30-ti let věku, bez porodu či po císařském řezu. Velikost Mooncup A nebo Divacup 2 je vhodný pro ženy po vaginálním porodu a všechny ženy nad 30 let.

 

Název
pohárku
Určení Objem
pohárku
Doporučený max.
objem kapaliny
Parametry
MoonCup
vel. A
všechny ženy  nad 30 let,
ženy po vaginálním porodu
 28 ml  15 ml

průměr 46 ml,
délka 50 ml

Monn Cup
vel. B
ženy do 30 let bez porodu,
ženy po porodu císařským řezem
 25 ml  13 ml průměr 43 ml,
délka 50 ml

DivaCup
vel. 1

ženy do 30 let bez porodu,
ženy po porodu císařským řezem

 28 ml  20 ml průměr 41 ml,
délka 57 ml
Diva Cup
vel. 2
všechny ženy nad 30 let,
ženy po vaginálním porodu
 35 ml  25 ml průměr 45 ml,
délka 57 ml

 

Většina žen po třicítce potřebuje větší velikost pohárku, i když ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a pohárek menší velikosti by pak nemusel dobře těsnit.

Některé aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto činností velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti pohárku. Stejně tak ženy, které aktivně sportují, mají průměr pochvy výrazně užší, poševní svaly jsou pevné. Může jim i po třicítce vyhovovat spíše menší velikost pohárku. U žen, které nemají pravidelný pohlavní styk dochází ke zmenšení průměru pochvy (to je znatelné již po půl roce bez sexu). Pro ženy, které tedy rodily již před lety a nyní nemají pravidelný sexuální styk, může být vhodná menší velikost pohárku.

Můžete se poradit se svým gynekologem. Nezáleží na tom, zda zná menstruační kalíšky (mnoho gynekologů u nás o této možnosti doposud neslyšelo). Když mu vysvětlíte, o co jde, poradí Vám, zda máte volnou nebo úzkou pochvu.