Bioturm - syrovátková péče

Syrovátka je žlutozelená tekutina, která vznikne po sražení mléka. Mléko se úmyslně srazí a vznikne tuhá část (tvaroh) a tekutá část, které se občas říká mléčné sérum, což je syrovátka.

Při vnitřním užití syrovátka pomáhá odvádět toxické látky z organismu, podporuje činnost ledvin, upravuje metabolismus, zlepšuje látkovou výměnu a účinně napomáhá snižování cholesterolu. Zabraňuje zánětům žaludku a střev, dodává tělu důležité minerály, proto by na ni neměli zapomínat zejména sportovci. Je nízkokalorickým nápojem i potravinou, vhodná při snižování nadváhy a velmi vhodná pro těhotné ženy, jelikož nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje.

Při vnějším užívání má syrovátka protizánětlivé účinky, proto je vhodná na citlivou pleť. Také je vhodná na každodenní mytí při akné i nespecifických dermatózách, napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje. Reguluje pH, proto se doporučuje jako přísada do koupelí. Při ekzémech a lupence je doporučeno pití i koupele.
Certifikát Kontrolovaná přírodní kosmetika (BDIH)
Tato značka zaručuje, že použité suroviny a výrobní postupy splňují normy stanovené BDIH (Německou obchodní a průmyslovou komorou) pro kontrolovanou přírodní kosmetiku:
Produkt je vyrobený z nejkvalitnějších surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě. Sběr surovin probíhá šetrným způsobem. Produkt neobsahuje parafín, vazelínu, silikon ani jiné ropné produkty. Produkt také neobsahuje žádné syntetické konzervační látky, emulgátory, syntetická barviva či syntetickou parfemaci. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech, nepoužívají se také suroviny z mrtvých zvířat.

Kosmetické preparáty řady Bioturm jsou založeny na přírodním tuku a syrovátce, která prospívá našemu tělu nejen vnitřně, ale i vnějším použitím. Produkty Bioturm neobsahují konzervační látky, vonné přísady, barviva ani parafín. Naopak obsahují ingredience z kontrolovaného zemědělství. Nebyly testovány na zvířatech ani neobsahují geneticky modifikované komponenty.

Jedinečný syrovátkový účinný komplex v kvalitě bio obsahuje složky podobné složkám pleti a spolu s dalšími funkčními látkami podporuje přirozenou ochrannou funkci pokožky. Pro denní očistu těla a péči o něj nabízí Bioturm hned několik přípravků: 

Intimní mycí pěna chrání a podporuje přirozenou intimní flóru. Neobsahuje mýdlo, je založena na kyselině mléčně, která udržuje a podporuje přirozené pH, heřmánku a měsíčku, které zklidňují. Díky svému jemnému působení slouží ke každodennímu použití. Pěnová konzistence zaručuje šetrnou očistu i ekonomické dávkování. Pro svou oblibu je nabízen také v gelového konzistenci Intimní mycí gel se stejným složením jako pěna. Intimní mycí gel získal v ÖKO-TESTu ocenění "dobrý", což je výborný výsledek, protože téměř třetina výrobků kvůli svým pochybným konzervačním látkám pohořela.

Mycí pěna na ruce díky jemným čistícím substancím založených na syrovátce umožňuje opakovaná každodenní mytí. Pečuje o Vaše ruce již při mytí a výsledný nemastný film z přírodního bergamotového oleje je chrání ještě dlouho po použití. Zdravé a šetrné mytí rukou je první krok ke zdravé pokožce celého těla. Pěnová konzistence zaručuje šetrnou očistu i ekonomické dávkování.

Sprchový gel je určen pro každodenní mytí zejména suché a citlivé pleti, Syrovátkový účinný komplex, který obsahuje látky podobné pokožce, chrání a pečuje již při sprchování.

Mléko na mytí s dexpanthenolem šetrně čistí, nepění a je vhodnou očistou pro suchou a velmi suchou pleť. Je vhodné jak na obličej a ruce, tak na celé tělo.

Pro suchou, citlivou a drsnou pleť doporučuje Bioturm lokálně nebo celopošně používat denně Hydratační tělové mléko, které má své místo i v péči o kojence a děti stejně jako o stárnoucí pokožku. Působí také proti suché pokožce způsobené povětrnostními podmínkami. Je vhodné i jako doprovodný přípravek v boji proti neurodermitidě a lupénce.

Pro velmi suchou, citlivou a drsnou pleť Bioturm nabízí Lipidové tělové mléko. Účinkuje podobně jako předchozí přípravek - dexpanthenol působí regeneračně, rostlinné oleje propůjčují pleti hebkost, přírodní zvlhčující látky jako urea zachovají pokožce hydrataci, syrovátka pleť normalizuje, zčervenání, podráždění a svědění se zmírní - hydratace je však díky lipidům intenzivnější, takže by měl vymizet pocit pnutí a svědění.

Biokrém je určen pro denní péči o pokožku těla a rukou. S účinným syrovátkovým komplexem a cennými přírodními výtažky z heřmánku, jojobovým olejem, slunečnicovým olejem a včelím voskem se dobře stará o malé i velké. 

Ochranný krém slouží k intenzivní ochraně pokožky, rtů a rukou. Je vhodný na ošetřování suché a namáhané pokožky, stejně jako k masážím (např. sportovním). Hodnotný biotuk obsahuje přírodní látky jako slunečnicový olej, včelí vosk a bambucké máslo.

Ochranná mast je určena pro velmi suchou pokožku. Díky obsahu panthenolu mírní její podráždění a zčervenání. Vysušenou kůži prostřednictvím alantoinu a urea přirozeně hydratuje. Rostlinné oleje a bambucké máslo pokožku vyhladí a syrovátka ji zklidňuje a chrání. Její účinky ocenily zejm. rodiče kojenců a  dětí s pokožkou se sklonem k vysychaní, mírní také kožní problémy ve stáří.

Stříbrná mast a stříbrné pleťové mléko pomáhají řešit zčervenání a podráždění pokožky, kožní problémy mladistvých a také působí blahodárně při neurodermitidě. Speciální čisté stříbro v kombinaci se zinkem mírní podráždění a zčervenání pokožky, uklidňuje namáhanou pokožku a čistí nečistou kůži. Čisté rostlinné oleje a další rostlinné extrakty poskytují pokožce hodnotné lipidy a hydrataci. Výsledkem dlouhodobého používání je zklidněná, jemná a sametově hladká pokožka. Přírodní cestou k svěžesti v boji proti potu je Deo kulička se stříbrem ve dvou intenzitách.

Zinková mast je dobrou volbou pro namáhanou či poškozenou pokožku při sportu, v oblasti plenek, na vysušených místech nebo při nečisté pokožce. Obsah zinku učinně zhojí poškozená místa svými antibakteriálními účinky, čisté rostlinné oleje a včelí vosk vyhladí pokožku a syrovátkový kompex ji znormalizuje.

Měsíčková mast patří ke klasice v přírodní péči. Pomáhá poškozené a citlivé pokožce, regeneruje ji a chrání. Má takřka univerzální možnosti použtí od péče o obličej a ruce, péče o kojence a děti, přes ochranu před vlivy počasí a péči o citlivou pokožku  až po regeneracï poškozené pleti.

Urea Lotion (10%) je určena pro extrémně suchou pokožku či její některé partie, drsnou či velmi citlivou pokožku. Je vhodná zvláště pro děti a staré lidi, kteří trpívají těmito problémy častěji než zbytek populace. Její použití je doporučováno jako doprovodná terapie např. při kožní léčbě neurodermitidy a lupénky. S úspěchy je používána i při rozmarech počasí vedoucích k nadměrnému vysychání pokožky (extrémní zima, extrémní horko).

Čistící mléko slouží k šetrnému ošetření suché pokožky. Jemné rostlinné složky vyčistí pleť bez mýdla, dexpanthenol mírní podráždění, speciální syrovátkový komplex normalizuje pleť.

Pro šetrné umytí suchých vlasů Bioturm vyvinul Šampon s lotosem. Kombinace výtažků olivovníku moringa a lotosu poskytují suchým vlasům hydrataci, vláčnost a chrání před povětrnostními vlivy. Suché vlasy díky šamponu (znovu) získají lesk. Pro zvýšení efektu lze použít i Kondicionér s lotosem, který kromě potřebné hydratace a lesku poskytuje suchým vlasům ochranu na bázi syrovátky a umožňuje jejich snadnější rozčesatelnost. Pro komplexní péči o Vaše vlasy Bioturm doporučuje 1x týdně doplnit účinky šamponu a kondicionéru intenzivní Vlasovou kúrou s lotosem, která zesiluje ochranu suchých vlasů, zvyšuje jejich lesk, dodává jim vláčnost a díky speciálnímu pšeničnému proteinu vyhlazuje vlasovou strukturu.Vlasovou kosmetiku Bioturm rozšířil i Šampon na suchou a citlivou pokožku hlavy určený jak název napovídá pro speciální péči.