Přírodní oleje a mýdla

Auroville je velká osada, v níž žije nastálo cca 1500 lidí. Nachází se na jihu Indie, ve státě TamilNadu, blízko města Madras. Idea založit tuto osadu pochází od „Matky“ (vl. jménem Mirra Alfassa, 1878 – 1973), filozofky a partnerky indického jogína Sri Aurobinda. Osada Auroville vznikla z původního ašrámu (jogového kláštera), založeného v r. 1926. Posláním této osady je především podporovat spirituální rozvoj člověka. Zároveň se ale postupně stala místem, kde se v praxi zkoušejí a používají nejrůznější ekologické technologie, léčí se zde podle principu holistického přístupu, zkouší se zde nové metody výuky apod. Jak už bylo řečeno, v osadě se uplatňuje množství ekologických technologií. Včetně promyšleného hospodaření s vodou, výroby bioplynu, vaření na "slunečním vařiči" (zrcadlo, které soustřeďuje sluneční paprsky do jednoho bodu). Při stavbách domů se v Auroville zkoušejí různé ekologické materiály a postupy, experimentuje se s ergonomickými tvary, uspořádáním podle zásad východních filozofií apod. (zdroj: www.auroville.cz).

Bio kosmetika Auroville je přirozeně zdravotně nezávadná, suroviny použité na výrobu ručního mýdla pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou v bio kvalitě! Přírodní mýdla Auroville vznikají ruční výrobou mýdla za studena. Mýdlová hmota obsahuje pouze kvalitní ekologické a přírodní ingredience.

100% přírodní mýdla z ovčího mléka pocházejí z rodinné farmy Saling v Německu. Ovečkám se tady věnují s velkou láskou, dbají na šetrno k přírodě a výborné pracovní podmínky. Proto jejich výrobky přinášejí pocit bezpečí a klidu. Přírodní mýdla mají certifikát BDIH a můžete si vybrat hned z několika vůní. Novinkou jsou šampony ve tvaru mýdla, které jsou velmi praktické třeba na cesty. Mají certifikát Cosmos Organic a velmi jednoduše je napěníte v rukách a nanesete na vlasy :-) A nikdy se vám nevylejí!