Chcete používat látkové kalhotkové plenky a nevíte
1. Nejprve si ujasněte, zda chcete kalhotkové plenky jednovelikostní nebo dvouvelikostní.
Výhody a nevýhody jednovelikostních plenek:
Výhody a nevýhody dvouvelikostních plenek:
2. Dále si vyberte materiál, kterému dáváte přednost:
3. Pak si ujasněte, který druh zapínání Vám vyhovuje:
4. U všech látkových plenek potřebujete svrchní kalhotky, aby Vám neprovlhlo oblečení. Rozhodněte se, zda dáváte přednost polyesteru s polyuretanovým zátěrem (krátká doba schnutí, rychlejší opotřebení, částečně prodyšné) nebo přírodní vlně (ruční praní, delší doba schnutí, vícegenerační, zcela prodyšné).
Pouze u plenek Batolini Classic svrchní kalhotky nepotřebujete. Svrchní nepropustná vrstva je již součástí plenky, takže odpadá manipulace se svrchními kalhotkami. Tyto plenky jsou také jednovelikostní, materiál polyester/polyuretan.
5. Pak si zvolte optimální množství. Celá sada by měla obsahovat 18-22 kalhotkových plen jednovelikostních, u dvouvelikostních jsou potřeba sady dvě, (první velikost se používá od narození miminka, druhou sadu je třeba koupit cca při 8-9 kg miminka). K tomu vždy 2-3 ks svrchních kalhotek dané velikosti. Když dítě o něco povyroste, budete potřebovat další vkládací plenečky (můžete vkládat do pleny 2 ks, např. v noci, na procházce).
Tip: Zpočátku, po narození miminka, se většinou přebaluje velmi často a spotřeba kalhotkových plenek je vyšší. Pro dokombinování sady kalhotových plen doporučujeme proto vícevrstvé skládané pleny, rychle schnou a jedno balení (12 ks), může vyřešit případnou zvýšenou spotřebu plenek v počátcích plenkového období miminka.
6. Komfort navíc Vám zajistí separační pleny, pro miminka kojené a s řídkou stolicí pořiďte separační pleny celulózové nebo bambusové, při tužší stolici stačí separační pleny viskózové.
7. Další sortiment v nabídce Vám dále usnadní a zpříjemní přebalování Vašeho miminka, především oboustranné bavlněné podložky na přebalování nebo vlhčené ubrousky bez chemie.