Popolini

Během jednoho roku Vaše dítě pěkně vyroste a přibere na váze. Pleny, které rostou od narození až po dobu, kdy Vaše dítě začne chodit na nočník, jsou proto obzvláště praktické a ekonomické. Velikost je nastavitelná pomocí patentek, suchých zipů a správného zahnutí pleny (záleží na typu kalhotkové plenky). Kalhotková plena nasaje zhruba 300 ml, vkládací plenečka, dalších 200 ml. Proto stačí přebalovat cca každé 3-4 hodiny. Popolini byly první látkové kalhotkové plínky na trhu, ale celkově mají za sebou již 25 let spokojených maminek a miminek.


Srovnání savosti:
Všeobecně platí, že čím je hmotnost samotné pleny větší, tím více plenka nasaje. Nejvyšší savost mají plenky Standard, o něco méně pak plenky OneSize, TwoSize a Panda. Čím je savost plínky vyšší, tím déle plínka samozřejmě schne (doba schnutí se pohybuje mezi 10-24 hodinami).


Srovnání velikostí: Můžete si vybrat mezi plenkami jednovelikostními nebo dvouvelikostními. Jednovelikostní rostou s miminkem po celou dobu přebalování (plenky Standard, OneSize a Panda), plenky dvouvelikostní musíte zhruba v polovině přebalovacího cyklu vyměnit (velikost S je od 3 do 9 kg, velikost L od 9 do 15 kg). Pokud ovšem plánujete více než jedno dítě, využijete je kompletně i pro druhou ratolest. Investice se Vám tedy opět vrátí.

 

Srovnání materiálů:
Plenky z čisté biobavlny jsou tvarově méně stálé než plenky z příměsi umělého vlákna, jako je např. polyester. Na druhé straně jsou plenky z čisté biobavlny materiálově čisté a přírodní. Froťáčky, biofroťáčky a pandy mají strukturu pleteného froté, bioflanelky jsou na dotek hladké jako flanel.