logo
Ekožena
 

Hnojítko NEMO bez solí pro ekol. zemědělství

Hnojítko NEMO bez solí pro ekol. zemědělství - obrázek
Balení:1 l
Cena:85
ksskladem koupit

Fermentovaná čistě rostlinná biomasa.

Obsahuje živé kultury.

Vitalizuje rostliny a oživuje květináč.

Dle vlastní zkušenosti uvidíte rozdíl již za pár dnů!!

Složení: selektovaná fermentovaná rostlinná biomasa (voda, rostlinný bylinný materiál, selektovaná rostlinná fermentační mikroflóra a mikrofauna)
Obsah rizikových prvků: Splňuje zákonem stanovené limity.

Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství: dle nařízení Rady (ES)č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č.889/2009 o ekologické produkci a označování ekologických produktů.

Před každým použitím protřepat.
Řádově milimetrové shluky kolonií mikroorganizmů nejsou na závadu, v zemině se vstřebávají. Chraňte před přímým slunečním zářením a před zdroji tepla (uchovejte v chladu a temnu). Přítomnost typického zápachu prozrazuje, že preparát je stále živý a aktivní. 
Charakteristika
HNOJÍTKO NEMO Bez solí je účinné svým obsahem živých kultur, aktivních enzymů, aminokyselin, peptidů a biogenních makro i mikroprvků. Obsah neorganických látek není pro účinky HNOJÍTKA NEMO Bez solí zásadní a liší se v závislosti na obsahu těchto prvků v rostlinné surovině.
Při kontejnerovém pěstování rostlin (květináče, truhlíky atp.) okamžitě obnovuje půdní aktivitu a rozvíjí půdní mikroflóru. Eliminuje negativní vlivy hnojení syntetickými hnojivy tím, že aktivní mikroflóra přípravku „požírá“ pro rostlinu toxické zbytky syntetických hnojiv. Je možné kombinovat hnojení minerálním hnojivem s HNOJÍTKEM NEMO Bez solí, protože přípravek pomáhá vstřebávat klasické hnojivé preparáty a umožňuje snížit jejich spotřebu až na polovinu.
HNOJÍTKO NEMO Bez solí zvyšuje kondici půdního substrátu i rostliny a doplňuje organické sloučeniny i organicky vázané mikroprvky; minerální hnojivo pak doplňuje anorganické prvky. Aktivně ovlivňuje vnitřní i vnější metabolizmus rostliny a tím podporuje syntézu zásobních i kulinářsky a farmaceuticky cenných látek v rostlinném těle.
Je aplikovatelné v libovolné vegetativní i generativní fázi růstu rostliny. Pozitivně ovlivňuje obsah biologicky aktivních látek v rostlině. Mikrobiální povlak na povrchu přípravku v láhvi a sediment na dně láhve nejsou na závadu. Před použitím lehce protřepejte.

Nejběžnější použití: 
Balkónové a pokojové plodiny, orchideje a jiné tropické rostliny a saprofyty, byliny, truhlíkové a květináčové pokojové, sukulenty. Velmi úspěšně se používá u skomírajících rostlin k jejich revitalizaci a jako startovací výživa pro půdu a (nejen) pro trvalky v předjaří.
HNOJÍTKO NEMO Bez solí je vhodné pro pěstování kontejnerovaných balkónových ovocných a zeleninových plodin, léčivých a kořeninových rostlin a jiných aromatických rostlin (koření atd.), sukulentů a saprofytických rostlin (orchideje atd.). Výsledky je možné na rostlině pozorovat fyziologicky (tj. změny vnitřního stavu rostliny) do 72 hodin po kořenovém hnojení. Fyzicky (tj. očividně) lze pozorovat rozdíl u rostlin v průběhu 7 – 14 dní po první aplikaci preparátu.

Fyzikálě chemické parametry:
Účinnou složkou HNOJÍTKA NEMO Bez solí je aktivní organická kultura a jeho vynikajícím účinkem je regulace pH a jeho stabilizace (pufrační schopnost). Níže uvedené parametry mohou být u HNOJÍTKA NEMO Bez solí v proměnlivých hodnotách.

pH ~ 6,00 
Celkový počet živých mikroorganizmů min. 25 milionů v 1 mililitru 
Přípravek je prostý koliformních (fekálních) bakterií a enterobaktrií (např. Salmonella) 
Rozpustná sušina ~ 0,80 % 
Sušina ~ 7,00 g/kg 
Dusíkaté látky ~ 2400 mg/kg 
Popeloviny ~ 3000 mg/kg 
z toho nerozpustné ~ 200 mg/kg 

Rozsah a způsob použití: 
K použití v koncentrovaném stavu k zálivce, v ředěném stavu k zálivce, rosení, máčecím lázním. Podle druhu rostliny, podle účelu a cíle pěstování. 

Účinky
Preparát aktivně pomáhá rostlině vstřebávat živiny, zvyšuje účinky minerálních hnojiv a ovlivňuje vlastní tvorbu rostlinných hormonů v těle rostliny.

Doporučený postup hnojení a dávkování: 
Varianta A: Zálivkovou vodu míchejte s HNOJÍTKEM NEMO Bez solí v poměru 1 velký panák 50ml / 1 litr zálivkové vody. V roztoku můžeme aplikovat v každé zálivce. 
Varianta B: Nárazově HNOJÍTKO NEMO Bez solí odměříme (1 velký panák, tj.50 ml na květináč o průměru přibližně 15cm), nalijeme k rostlině a přelijeme zálivkovou vodou (tato aplikace je vhodná např. pro ozdravení rostliny, oživení substrátu, jako startovací hnojení před hnojením minerálním hnojivem, nebo jako jednorázová, či pravidelná měsíční výživa rostliny). 
Rostliny, které snášejí hojné rosení a hnojení na list, rosíme podle potřeby roztokem připraveným dle varianty A. Pro rostliny, pro které se používá „koupací lázeň“, připravujeme roztok dle varianty A.
Množství HNOJÍTKA NEMO Bez solí i zálivku obecně zvyšujeme lineárně s nárůstem hmoty rostlinné masy až do sklizně (s ohledem na velikost květináče, růstovou fázi a botanický druh rostliny).

Další informace viz příbalový leták.