logo
Ekopraní
 

Mýdlové ořechy Vitapura 1 kg (2-9kg)

Mýdlové ořechy Vitapura 1 kg (2-9kg) - obrázek
Cena:251
ksskladem koupit

MÝDLOVÉ OŘECHY VITAPURA

Biologický prací prostředek pro praní v pračce
Jsou čistě rostlinného původu a z obnovitelných zdrojů. Obsahují přírodní saponiny. Výborně se hodí pro praní při teplotách od 30° do 90°C. Úsporné dávkování (1 kg vystačí na 6-9 měsíců). Neobsahují chemikálie, rozjasňovače, umělé vonné látky. Jsou jemné k pokožce a zanechávají prádlo měkké i bez použití aviváže. Vhodné pro všechny druhy prádla, včetně vlny a hedvábí. Naše mýdlové ořechy pocházejí z Nepálu z farmy, která zaměstnává ženy. Práce dětí je zde zakázána! Návod k použití: Přiložený látkový pytlík naplňte 4-6 slupkami mýdlových ořechů, dobře zavažte a vložte do pračky mezi prádlo. Při teplotách do 60°C lze pytlík s použitými ořechy použít ještě jednou, ale ořechy nesmí mezi praními vyschnout. Při praní bílého nebo silně znečištěného prádla lze přidat sůl na skvrny (např. značka ULRICH), skvrny je nejlépe před praním potřít žlučovým mýdlem. Prádlo má po vyprání neutrální vůni, do posledního máchání lze přidat éterické oleje, např. levandulový. Po vyprání lze zbytky ořechů kompostovat, pytlík vysušit a znovu použít.

Obsah: 1 kg mýdlových ořechů, 2 látkové pytlíky

Náš tip: pořiďte si k mýdlovým ořechům alespoň vzorek soli na skvrny a vzorek žlučového mýdla!
Cena za 1kg

Dobrý den, zodpovídáte tu spousty dotazů na praní v mýdlových ořeších, také přemýšlím, že bych je na dětské pleny koupila. Pořád váhám co se týče ekologičnosti praní. Myslím, že ořechy jsou pro nás ekologické, ale máte nějaký přehled o ekologické stopě, kterou produkce ořechů v Nepálu a Indii zanechává? Myslím tím pěstování, produkce, export (lodní, letecký atd...) do jiných částí světa. Než se k nám dostane, jakou cestu musí urazit atd? Děkuji za můj netypický dotaz.

Určitě máte pravdu, že ořechy musí urazit velkou dálku. K nám se dostávají po moři do Hamburgu, dále pak nákladním autem. Nepálskou farmu jsem osobně nenavštívila, takže mám jen zprostředkované informace. Pěstování ořechů je pro Indii a Nepál přirozené, zapojují se celé rodiny, je to pro ně zdroj obživy, takže se lze na to podívat i z této kladné stránky. Využitelnost ořechů je maximální, nic nemusí skončit ve smetí, lze je zahrabat do země, ke kytičkám apod., odhání škůdce. Nebo nechat působit v toaletě proti kamenci. Toho určitě s žádným jiným prostředkem na praní nedocílíte.