logo
Ekopraní
 

Mýdlové ořechy Vitapura 1 kg

Mýdlové ořechy Vitapura 1 kg - obrázek
Balení:1 kg
Cena:259
ksskladem koupit


MÝDLOVÉ OŘECHY VITAPURA

Biologický prací prostředek pro praní v pračce
Jsou čistě rostlinného původu a z obnovitelných zdrojů. Obsahují přírodní saponiny. Výborně se hodí pro praní při teplotách od 30° do 90°C. Úsporné dávkování (1 kg vystačí na 6-9 měsíců). Neobsahují chemikálie, rozjasňovače, umělé vonné látky. Jsou jemné k pokožce a zanechávají prádlo měkké i bez použití aviváže. Vhodné pro všechny druhy prádla, včetně vlny a hedvábí. Naše mýdlové ořechy pocházejí z Nepálu z farmy, která zaměstnává ženy. Práce dětí je zde zakázána! Návod k použití: Přiložený látkový pytlík naplňte 4-6 slupkami mýdlových ořechů, dobře zavažte a vložte do pračky mezi prádlo. Při teplotách do 60°C lze pytlík s použitými ořechy použít ještě jednou, ale ořechy nesmí mezi praními vyschnout. Při praní bílého nebo silně znečištěného prádla lze přidat sůl na skvrny (např. značka ULRICH), skvrny je nejlépe před praním potřít žlučovým mýdlem. Prádlo má po vyprání neutrální vůni, do posledního máchání lze přidat éterické oleje, např. levandulový. Po vyprání lze zbytky ořechů kompostovat, pytlík vysušit a znovu použít.

Obsah: 1 kg mýdlových ořechů, 2 látkové pytlíky

Náš tip: pořiďte si k mýdlovým ořechům alespoň vzorek soli na skvrny a vzorek žlučového mýdla!
Cena za 1kg

Dobrý den, uvažuji o praní prádla s mýdlovými ořechy. Jsou vhodné pro praní prádla pro kojence? I pro bílé prádlo? Uvolňují-li saponin, jak při máchání prádla - vyndavají se z pračky po hlavním cyklu či se nechají i při máchání, když stále pouští saponin? Ačkoliv jde o přírodní prostředek, může způsobit u některých jedinců alergii? Event. prosím poradit jiný šetrný prostředek pro praní kojeneckého prádla a oblečení. Děkuji a přeji hezký den

Ořechy můžete použít i pro praní kojeneckého prádla. Není třeba je před posledním mácháním vytáhnout, záleží na citlivosti jedince. Jako alternativu mohu doporučit ekol. šetrné prostředky Ulrich, které jsou našimi zákazníky opravdu velmi oblíbené. Nově získaly i velmi přísný certifikát IMO.