logo
Plínky
 

Vegiwash - mytí ovoce a zeleniny

Vegiwash - mytí ovoce a zeleniny - obrázek
Balení:473 ml
Cena:240
ksposlední kusy koupit

Vegiwash je přípravek na mytí ovoce a zeleniny. Byl vyvinut speciálně, aby odstranil zbytky kontaminujících látek z povrchu ovoce a zeleniny (až 97%!). Doporučuje se také pro omývání citrusových plodů před vymačkáním šťávy nebo loupáním, abyste zabránili pesticidům a dalším látkám vniknout do pokožky nebo šťávy. 

Složení: voda, neiontové tenzidy <35%, kationtové tenzidy <5%, extrakt z grepových semínek <5%, Quaternium 15 (konzervant)

Návod k použití: Nalijte jednu pol. lžíci do 3 litrů vody, ovoce či zeleninu nechte máčet a promývejte asi 1 minutu. Poté vodu vylijte a proplachujte až do vymizení pěny. Roztok lze použít dvakrát.

Čerstvé ovoce a zelenina jsou důležitou části zdravé výživy. Bohužel, jsou ošetřovány pesticidy, které mohou mít nepříznivý účinek na zdraví a pro dosažení lepšího vzhledu se obyčejně nanáší parafin.

Tyto chemické látky nejsou rozpustné ve vodě, proto pouhé oplachování je málo účinné a kontaminující látky se dostávají do našeho organismu. Kromě toho je třeba odstranit další nežádoucí znečišťující látky, které jsou způsobené manipulací, přímým kontaktem s lidmi, oleje, špína a výfukové plyny.